Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

 

PAMOKŲ LAIKAS


1 pamoka    14.00 - 14.40
2 pamoka    14.50 – 15.30
3 pamoka    15.40 – 16.20
4 pamoka    16.30 – 17.10
5 pamoka    17.15 – 17.55

 

PRIEŠMOKYKLINIS UGDYMAS

8.00-12.00 val.

 

 

 

 

SVARBI INFORMACIJA
 
ATVYKSTANT Į MOKYKLĄ BŪTINA TURĖTI:
  • Reikalingas mokymo priemones (vadovėliai, pratybos, sąsiuviniai ir pan.);
  • Pažymą  apie mokymąsi iš mokyklos, kurioje mokomasi (jeigu mokinys atvyksta per mokslo metus).

Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. mūsų mokykloje vykdomas priešmokyklinis ugdymas. Privalomą priešmokyklinį ugdymą visiems vaikams, kuriems einamaisiais kalendoriniais metais sueina 6 metai, įteisino Seimas, priimdamas Švietimo įstatymo pataisas

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „draugiškas internetas“

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „tėvų linija“

 

 

 ĮDOMI, TURININGA BEI NAUDINGA NEPAMOKINĖ VEIKLA MOKYKLOJE

 

 

 

  Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė įdomiai, turiningai bei prasmingai pabaigė šiuos mokslo metus. Š.m. gegužės 17 – 30 dienomis 1-5 klasių, gegužės 22 – birželio 2 dienomis 6-8 klasių ir I-III gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo nepamokinėje veikloje. Šiuo laikotarpiu mokytojai suorganizavo net 20 edukacinių užsiėmimų.

  Pradinių klasių mokiniai bei jų mokytojos Alma Bluškienė, Jolanda Malinauskienė, Angelina Martinkėnienė ir Anželika Toleikienė aktyviai dalyvavo renginiuose „Iliustruoto pradinukų sveikatos „paso“ gaminimas“, „Medžiai aplink mus“ (išvyka į Palangos Birutės parką), „Žemė-mūsų namai“, „Baltijos gintaro stebuklai“ (edukacinė programa Palangos gintaro muziejuje), „Parko legendos byloja“ (ekskursija po Palangos Birutės parką), „Citius, altius, fortius“ (sportinių žaidimų, estafečių mažoji olimpiada), „Augalų pasaulyje“ (Palangos Birutės parko oranžerijos lankymas ir floristinių piešinių konkursas), kūrybos dienoje „Molio paslaptys“, žiūrėjo animacinį filmą apie gamtą „Dainuok“ (režisieriai Gorth Jennings, Christophe Lourdelet, 2016).

   6-8 klasių ir I-III gimnazijos klasių moksleiviai bei jų mokytojai Birutė Aleknienė, Ramūnas Dzimidas, Edita Girčienė, Irma Kniukštienė, Asta Kornišinienė, Rita Milinienė, Virginijus Milinis, Pranas Paulikas, Tatjana Tretjakova, Virginija Žukienė taip pat aktyviai dalyvavo įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose: išvykose į Palangos sporto centrą (areną), Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią; ekskursijose į Palangos gintaro muziejų, Palangos Birutės parko oranžeriją, Dr. Jono Šliūpo memorialinę sodybą, Palangos skulptūrų parką; susitikimuose su Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija‘‘ kariais, pasienio kinologais bei jų augintiniais; sporto žaidynėse (krepšinis 3x3 mokytojai prieš mokinius, baudų, tritaškių mėtymo konkursai); žiūrėjo vaidybinį filmą „Naktis muziejuje: kapo paslaptis“ (režisierius Shawn Levy, 2014).

   Edukacinis renginys „Žemė – mūsų namai“ buvo skirtas pradinukų supažindinimui su ekologijos problemomis, šiukšlių rūšiavimu, elektros taupymu. Vaikai kartu su mokytojais  (dalyvavo per 30 mokinių bei 4 moksleivių mamos) sukūrė „Gamtos bičiulių priesakus“, piešė Žemę, susipažino su gaubliu, pasaulio žemėlapiu, gavo dovanų mokytojų paruoštą atmintinę pradinukui, žiūrėjo trumpus filmus apie švarią aplinką.

  Kitas įdomus užsiėmimas pradinių klasių moksleiviams buvo iliustruoto pradinuko sveikatos „paso“ gaminimas. Dvidešimčiai mokinių (aktyviausiai dalyvavo trečiokai bei ketvirtokai) išdalintos knygelės apie sveikatą. Kiekvienas moksleivis turėjo parašyti savo vardą, pavardę, mėgstamiausios daržovės, patiekalo, sveikiausio maisto produkto pavadinimus. Vyko mįslių apie sveiką gyvenseną konkursas. Vaikai susipažino su edukaciniu plakatu „Vitaminai“, turėjo atlikti užduotį – išvardinti maisto produktuose esančius vitaminus. Ketvirtokas Arnoldas sukūrė eilėraštį apie sveikatą ir garsiai jį perskaitė auditorijai.

   Kūrybos dienoje „Molio paslaptys“ vyko amatų dirbtuvės, mokykloje svečiavosi keramikė Ineta Šypalė. Mokiniai minkė molį, lipdė įvairius gaminius: savo vardo bei pavardės inicialus, simbolius, talismanus, varpelius, automobilius, namelius, gėles. Meistrė negailėjo patarimų, pamokymų, kaip priversti paklusti molį.

   Palangos gintaro muziejuje moksleiviai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Gintaro paslaptys“, susipažino su gydomosiomis gintaro savybėmis, eksperimentavo, kaip atpažinti tikrą gintarą nuo dirbtinio, išbandė gydomąją gintaro galią – sužinojo, kaip smilkstančiais gintaro dūmais gydyti skaudančią ausį.

    Išvykoje į Palangos sporto centrą dalyvavo per 40 mokinių. Geografijos mokytojas Ramūnas Dzimidas įdomiai papasakojo apie sporto arenos architektūrą,  parodė stadioną, treniruoklių bei krepšinio sales, pristatė labiausiai nusipelniusius Lietuvai Palangos sportininkus bei jų pasiekimus.

     Palangos bažnyčioje mokinius pasitiko zakristijonas Alfredas Umbrasas, jis trumpai pristatė bažnyčios istoriją, supažindino su šv. Roko relikvijomis, papasakojo apie altorių, klausyklą, sakyklą. Tikybos mokytoja Birutė Aleknienė papasakojo apie šv. popiežių Joną Paulių II – ąjį, Kryžiaus kelio pavaizduotus paveikslus, Švč. Mergelę Mariją. Vyresnių klasių moksleiviai diskutavo apie pasikėsinimą į popiežiaus gyvybę. A.Umbrasas pakvietė mokinius atvykti į bažnyčios apžvalgos aikštelę, kuri bus atidaryta kitų mokslo metų rudenį.

  Susitikime su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pakrančių apsaugos rinktinėspareigūnais Irmantu Ščebeda bei Egidijumi Kusa mokiniai turėjo galimybę stebėti tarnybinių šunų paklusnumą ir gebėjimą vykdyti užduotis. Pasieniečiai papasakojo ir parodė, kaip jie dresuoja šunis, ieško narkotinių medžiagų ir sprogmenų, kaip tarnybinių šunų pagalba sulaikomi nusikaltėliai. Kinologai nuoširdžiai ir išsamiai atsakė į visus vaikų užduotus klausimus. Renginyje dalyvavo apie 50 žiūrovų (mokiniai, jų tėvai, globėjai, sanatorijos auklėtojos bei mokytojai).

  Sporto žaidynės, kaip ir kiekvienais mokslo metais, tradiciškai įvyko birželio 1-ąją dieną tarptautinės vaikų gynimo dienos proga. Šventėje dalyvavo per 20 mokinių. Varžyboms bei mėtymo konkursams teisėjavo lietuvių kalbos mokytojas Virginijus Milinis, o protokolavo anglų kalbos mokytoja Rita Milinienė. Krepšinio 3x3 mokytojai prieš mokinius varžybose pripažintos lygiosios.

  Popamokinę veiklą, o kartu ir mokslo metus, užbaigė ekskursija į Dr. Jono Šliūpo memorialinę sodybą. Muziejininkė Sigutė Bendikienė papasakojo apie Jono Šliūpo, pirmojo Palangos burmistro, gyvenimą, veiklą, jo darbų svarbą Palangos miestui bei Lietuvai, lietuvybės puoselėjimą ir sklaidą, pasakojimą iliustravo nuotraukomis, knygų iš J.Šliūpo bibliotekos ištraukomis, taip pat pristatė J.Šliūpo sūnaus Vytauto Šliūpo šeimos, emigracijos istoriją. Pasakojimas buvo labai nuoširdus, atviras, įdomus. Užsiėmimo dalyviai pažiūrėjo režisieriaus Arvydo Baryso filmą „Palanga. 7 bangos“ (2013) – melancholišką kino odę Lietuvos pajūriui ir Palangai.

  Daugptautinėse misijose Afganistane. Kariai uždavė klausimus apie kariuomenę, o drąsiausiems bei teisingai atsakiusiems dalyviams įteikė prizus. Renginio pabaigoje visi vaikai dovanų gavo po brigados ,,Žemaitija‘‘ atšvaitą. Kariai pademonstravo ginklus, amuniciją, paaiškino, kaip reikia elgtis išgyvenimo sąlygomis, leido visiems norintiems pasimatuoti karišką ekipuotę, įlįsti į miegmaišį, užsimaskuoti veidą dažais, apžiūrėti ir rankose palaikyti tikrus ginklus bei paragauti sauso dienos davinio. Vieni mokiniai atviravo, jog dalyvauja skautų veikloje, kiti prasitarė, kad jų artimieji yra ar buvo kariai. Renginio metu vyravo šilta, draugiška atmosfera.

   Šios dvi nepamokinės veiklos savaitės mokiniams bei mokytojams buvo labai įsimintinos, informatyvios, įdomios bei naudingos. Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie maloniai ir šiltai priėmė bei sutiko bendradarbiauti organizuojant renginius.

 

 

 

 

 

 PASAULINĖ  ŽEMĖS DIENA MOKYKLOJE

 

 

      Kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Prasideda pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

 

  2017-03-20 Palangos sanatorinės mokyklos pradinukai su savo mokytojomis Jolanda Malinauskiene, Anželika Toleikiene, Alma Bluškiene, Angelina Martinkėniene paminėjo Pasaulinę Žemės dieną.

     Renginio „Aš – mažasis Žemės žmogus“ metu mokiniai kalbėjo, kodėl ir kaip reikia saugoti gamtą; žiūrėdami filmą „Bebriuko nuotykiai“ (režisierius Philippe Calderon), žavėjosi gamtos įvairove bei darna.

    Entuziastingai leidosi į nuotykių kupiną kelionę su Audronės Viliūtės ir Linos Sadovskytės knygos „Galvočiukės Čiukės ir rūšiuotuko Tuko nuotykiai“  herojais. Jos metu mokėsi teisingai rūšiuoti šiukšles; kalbėjo apie tai, kaip reikia taupyti vandenį, popierių, elektrą, vengti vienkartinių daiktų, vietoj važiavimo automobiliu rinktis dviratį. Įveikę visas užduotis, mokiniai pasižadėjo klausyti patarimų, kurie padės išsaugoti gražią ir švarią gamtą, elgtis atsakingai.

 

 

 

     Renginio pabaigoje pilni įspūdžių bei geros nuotaikos mokiniai rašė sveikinimus Žemei, linkėdami jai visada išlikti švariai, žaliuojančiai, gyvai ir dėkojo, kad ji mums, žmonėms, leidžia joje gyventi.

 

 

 

KONKURSAS „SAUGESNIO INTERNETO DIENOS “ MOKYKLŲ BIBLIOTEKININKAMS „PAPUOŠK BIBLIOTEKOS DURIS“


 

       

      Asociacija „Langas į ateitį“ ir bendrovė „Microsoft Lietuva“organizavo konkursą,  kvietė saugiai naudotis technologijomis bei vienytis dėl geresnio interneto. Lietuvoje buvo papuoštos beveik 100-o mokyklų bibliotekų durys.

     2017-02-07 mokyklos bendruomenė paminėjo “Saugesnio interneto dieną”, aptarė konkurso “Papuošk bibliotekos duris” reikalavimus, pasirinko priemones lipdukų gaminimui.

 

    Mokyklos direktorius Alvydas Milinis pritarė, paskatino aktyviai dalyvauti šiame konkurse.

  Ketvirtokai apsilankę bibliotekoje pažiūrėjo mokomąjį filmuką apie žaidimus internete (Childfocus „Pačiupk bananą“); susipažino su žiniatinkliu www.draugiškasinternetas.lt bei jo logotipais;

    5-8 klasių mokiniai – diskutavo apie taisykles, kaip saugiai elgtis internete; pažiūrėjo ir aptarė dokumentinį filmą “Tinklas”, išrinko iliustracijas lipdukams, skirtiems bibliotekos durų dekoravimui;

    I – IV gimnazijos klasių moksleiviai informacinių technologijų pamokų metu sumaketavo bei pagamino lipdukus.

       Mokiniai bei mokytojai priklijavo po lipduką iš abiejų durų pusių.

      Bibliotekos durų puošyba atliko ne tik meninę, bet ir dar vieną svarbią funkciją: spalvotais lipdukais vizualiai paženklintos stiklinės durys, sienos (geltona spalva geriausiai pastebima silpnaregių).

      Biblioteka tapo gyvesnė, patrauklesnė, tai paskatins mokinius dar dažniau apsilankyti bibliotekoje, ieškoti informacijos, skaityti knygas.

 

 

 

 

 


ŽIEMOS ŠVENČIŲ LAUKIMAS MOKYKLOJE

 

 

 

      Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų laukimas gruodžio mėn. pradinių klasių moksleiviams buvo smagus ir kupinas įdomių užsiėmimų, edukacinių renginių.

 

 

   Gruodžio 5 d. visas pradinukų būrys dalyvavo edukaciniame renginyje, kūrybinėse dirbtuvėse – ilgiausio piešinio konkurse „Laukiame Šv. Kalėdų“. Moksleiviai visi drauge nupiešė 6 m 78 cm ilgio piešinį, kuriame  labai išmoningai ir kiekvienas savaip pavaizdavo žiemos, švenčių laukimo akimirkas.

 

 

      Gruodžio 12 d. moksleiviai dalyvavo etnokultūrinėje popietėje „Adventas baltu rūbu apsitaisęs“. Popietės viešnia Palangos kultūros ir jaunimo centro etnografė Zita Baniulaitytė priminė didžiojo laukimo meto tradicijas, papročius. Moksleiviai minė mįsles, žaidė tuos žaidimus, kuriuos mūsų senoliai žaisdavo tamsiais ir ilgais žiemos vakarais, mokėsi kurti, burti, spėti orus ir dainuoti pajūrio krašto dainas.

       Gruodžio 16 d. pradinių klasių moksleiviai dalyvavo Jono Šliūpo memorialinėje sodyboje organizuotame adventiniame edukaciniame renginyje „Kiekvienam po žvakelę“. Daugelis pradinukų pirmą kartą pamatė, kaip iš vaško liejamos žvakės, kaip jos dekoruojamos. Kokie neužmirštami įspūdžiai, kai patys galėjo jas lieti ir parnešti namiškiams.

 

 

   

 

 

 

   Gruodžio 19 d. mokykloje svečiavosi ir kūrybinę popietę pravedė keramikė Ineta Šypalė. Moksleiviai mokėsi keramikos darbelių kūrimo paslapčių ir padedami pedagogės patys kūrė darbelius iš baltojo molio.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Visas adventas – didžiojo laukimo metas, kai laukiama saulės sugrįžtant ir Kūdikėlio Jėzaus gimimo, buvo kupinas įdomių ir prasmingų užsiėmimų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EUROPOS KALBŲ DIENA

 

       Rugsėjo 26-ąją Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė paminėjo Europos kalbų dieną, simbolizuojančią Europos kalbų ir kultūrų įvairovę. Kalbų mokytojos paruošė stendą, skirtą šiai progai, mokiniai susidomėję skaitė, stengėsi įsidėmėti kuo daugiau pasisveikinimo, atsisveikinimo žodžių įvairiomis Europos Sąjungos kalbomis. 

 

 
 
      Klasėse vyko konkursas, kurių metu moksleiviai varžėsi, kas kuo daugiau kalbų gali pasakyti "Aš tave myliu".
     Integruotos lietuvių - anglų kalbos pamokos metu 5-6 klasių mokiniai kieme kreidelėmis rašė žodį "Ačiū" įvairiomis Europos Sąjungos kalbomis.
 
 
        7-oje klasėje lietuvių k. pamokos metu mokinės Gaivilė ir Gabija perskaitė trumpus pranešimus. mokiniai sužinojo, kad ES kalbų diena švenčiama jau 15 metų, kuriomis kalbomis kalbama ES. Diskutavo apie įvairių kalbų panašumus, skirtumus, įvairovę, kalbų mokėjimo reikšmę ir naudą.
       Pamokos metu švedų, latvių, suomių, prancūzų, danų, lenkų kalbomis išmoktais pasisveikinimo žodžiais labinosi su mokytojais ir kitų klasių mokiniais. buvo smagu ir įdomu.
         Moksleiviai suprato, kad visoms Europos šalyse vartojamoms kalboms tenka svarbus vaidmuo - vienyti, ugdyti pagarbą ir toleranciją skirtingoms kultūroms ir joms atstovaujantiems žmonėms.